א.נשים כמונו / We the Women

אוצרת: חגית פלג רותם

8.3 - 22.4

ערב פתיחה:

08/03/2022

אוצרת: חגית פלג רותם

8.3 - 22.4

ערב פתיחה:

08/03/2022

א.נשים כמונו / We the Women

מרכז תרבות תאו מציג תערוכה קבוצתית חדשה לכבוד יום האישה הבינלאומי:

א.נשים כמונו / We the Women

אוצרת: חגית פלג רותם   

פתיחה חגיגית : יום שלישי , 8.3.2022 בשעה 19:30

אמניות משתתפות: נטליה זורבובה, אנה לוקשבסקי, אולגה קונדינה, נעה רז מלמד, דרורית קפלן, שגית פרידמן הלל

בערב הפתיחה ייערך הפנינג ציור לייב עם הברביזון החדש בחסות מכון גתה

הכניסה חופשית. נעילת התערוכה: 22.4 

לכבוד יום האישה הבינלאומי, תערוכת ענק של יותר מ-120 דיוקנאות נשים – בציור קלאסי ודיגיטלי, בווידאו ארט וצילום. התערוכה מזמנת לקהל מפגש בגובה העיניים עם נשים אמיתיות – כמוני וכמוך – באמנות ישירה ועוצמתית.

בבסיס התערוכה גוף עבודות של כ-100 דיוקנאות נשים בציור על נייר, של האמניות נטליה זורבובה, אולגה קונדינה ואנה לוקשבסקי – חברות קבוצת הברביזון החדש. הציורים נעשו במהלך השנה האחרונה ביוזמת מכון גתה בישראל והאוצר אבי לובין – האמניות ציירו נשים ונערות, בהפנינג רחוב, ובהזדמנויות נוספות. הדיוקנאות מוצגים בתערוכה בפעם הראשונה בהרכבם המלא, והם משקפים מפגשים בין האמניות לנשים מקהילות שונות בחברה הישראלית. 

הפרויקט יצא לדרך תחת הכותרת Don't Tell Me How To Be A Woman (אל תאמרו לי איך להיות אישה) כחלק מפעילות מכון גתה לתת לנשים נוכחות ונראות רבה יותר, ולתמוך במאבק באלימות כלפי נשים, שגברה בתקופות הסגרים, עם התסכול הכלכלי והחברתי שנלווה למשבר הקורונה. 

לצד 100 הדיוקנאות יציגו האמניות עבודות נוספות שלהן, ובהן דיוקנאות שציירו זו את זו בסצנות ביתיות, לא רשמיות, המבטאות קשר של קירבה, תמיכה הדדית וחברות. 

האמנית דרורית קפלן תציג בתערוכה עבודות דיוקן בוידיאו ארט. קפלן יוצרת דיוקנאות בציור דיגיטלי, ועורכת מתהליך הציור וידאו ארט המלווה במוזיקה מקורית ואישית לכל דיוקן. הסדרה שתציג בתערוכה כוללת דיוקנאות של נשים מיפו, שם היא חיה, והנשים הן שכנותיה, יהודיות וערביות, שמהוות יחד מעגל חברתי בלתי שגרתי. 

עבודת וידאו ארט של האמנית המובילה נעה רז מלמד מציגה מעגל נשים רב-גילאי, כולן בנות משפחה אחת, ברמות קרבה שונות. המבוגרות שבהן הן אמה ודודתה של האמנית – בשנות ה-90 לחייהן, והצעירות הן בנות, נכדות ונינות ילדות קטנות ונשים בוגרות. העבודה מציגה את הנשים בפעילות משותפת שמציבה אתגר, מבחן אומץ, מתח גבוה וגם קתרזיס הטמון בתחושה שהמעגל מעניק לחברותיו תמיכה והגנה.

האמנית שגית פרידמן הלל תציג עבודות מסדרת הצילומים "כפולה". הסדרה צולמה לאורך שנים ועקבה אחר צמיחתן של תאומות זהות, מילדות להתבגרות. בהקשר של התערוכה הצילומים מעלים שאלות על דמיון וייחודיות של דיוקן ושל אדם בעולם; על הכפילות של דיוקן אחד בשתי נשים שונות, והביטוי של תכונות אופי ומאפיינים נוספים, שיוצרים את הזהות וההבחנות ביניהן. 

במהלך התערוכה יתקיימו מספר מפגשי ציור לייב במרכז תאו ערבי הקרנה של סרטים ושיחות עם מומחים על הקשר של אמנות ודימוי נשים. 

תאו – מרכז לתרבות אמנות ותוכן הוקם בשיתוף עיריית הרצליה. במרכז נערכים מופעי מחול, מוזיקה, ואירועי תוכן. הגלריה לאמנות של תאו מציגה תערוכות מתחלפות של אמנות ישראלית עכשווית, התערוכות בגלריה עוסקות בנושאים חברתיים ותרבותיים בישראל דרך השמעת קולות רבים ומגוונים של אמנים עכשווים.

***

שיח גלריה שתוכנן להערב (יום א') מבוטל!
במקומו יתקיים שיח גלריה ביום שישי, 25.3, בשעה 10:30 במסגרת יריד האמנים במרכז תאו
(ללא תשלום וללא הרשמה)
שיח נוסף פתוח לציבור יתקיים ביום ד' 6.4 בשעה 11:30.

מרכז תאו – תרבות אמנות ותוכן

 https://teo.org.il/
וינגייט 168 הרצליה

             שעות פעילות : ימים א'-ה' : 09:00-20:00 יום ו' : 09:00-13:00

תערוכות עתידיות
לא נמצאו תוצאות.
לא נמצאו תוצאות.