קחו שעה של ניתוק מכל מה שקורה בחוץ וחיבור לכל מה שקורה בגוף בשיעור בלט ששם דגש על מוסיקליות ותנועה להארכת הגוף, חיזוק הגמישות והרחבת הלב.
את השיעור מעבירים תכלת/יגור מנשיקוב
תכלת ויגור הם מייסדי להקת GEM , ורקדו בבלט הלאומי של פולין , בתאטרון הלאומי של קרואטיה ובבלט הישראלי , יגור הוא גם יוצר מוערך שיצר בין היתר עבור להקת בלט ירושלים , להקת המחול הקיבוצית ועוד .
ימי ג׳ בין השעות 9:45-11:00ֿ

https://vimeo.com/831463783?share=copy

ttps://www.habama.co.il/Pages/Ev

צילום : אייל הירש

צent.aspx?Subj=2&Area=1&EventId=38582

ריקוד הוא החירות המוחלטת, השחרור המלא. לרקוד זה להסיר את כל הכבלים ולשכוח את כל המחשבות והדאגות. לשקוע בטרנס, לעוף לשמים, לצלול למצולות של קסם. לרקוד זאת שמחה מושלמת, הנאה צרופה. "כי ירים איש את רגליו ויצא במחול, כי אז נפשו מתרוממת, נשמתו תגביה עוף, כל איבריו, כל גופו הם בבחינת נשמה" (ש"י עגנון).

אבל ריקוד הוא גם שליטה מלאה. הגוף לומד את המקצבים והתנועות, מתרגל וזוכר אותם. ריקוד הוא ספורט מאתגר שמחזק את הגוף ומשפר את הקואורדינציה. רקדנים כמו מיכאל ברישניקוב או מרתה גראהם הם אלופי העולם בשליטה על תנועות גופם.

ריקוד הוא גם זה וגם זה. בזמן שאנחנו רוקדות ורוקדים, הגוף מפריש דופמין שממקד ומעורר אותנו ומגביר את הצלילות, היצירתיות והחשיבה החיובית שלנו; אדרנלין שממריץ אותנו ומחזק את פעילות השרירים, הלב ומערכת הנשימה; סרטונין ואנדורפינים שגורמים לנו תחושה של התרוממות-רוח, ניתוק ושכחה של הכאב, הלחץ והדאגה. כאשר אנחנו רוקדות ורוקדים בחברת א.נשים שאנחנו מחבבים וסומכים עליהם, הגוף מפריש גם אוקסיטוצין, "הורמון האהבה" המעורר את תחושות הרוך והקרבה. כל ההורמונים הבריאים הללו נשארים אתנו גם אחרי שהריקוד נגמר, והם מקור התחושה הטובה, האופוריה האופפת אותנו כשאנחנו חוזרים הביתה מערב של ריקודים. וכאשר אנחנו רוקדים לפחות פעם אחת בשבוע באופן קבוע ה"סמים" הטבעיים המצוינים הללו נשארים אתנו כל הזמן. 

עם מי: יגור מנשיקוב

מתי? ימי ג׳ בין השעות 09:45-11:15

כמה? 240 ש״ח  לחודש

איך נרשמים? מרימים טלפון 09-9778800

איך נרשמים? מרימים טלפון 09-9778800

גלריה

אולי יעניין אותך גם